Wellness centrum

Wellness

Relaxujte v pravej komornej atmosfére, v harmónii a pokoji. Wellness centrum s fínskou, parnou a infračervenou saunou sa nachádza na prízemí hneď za recepciou. Osviežte sa v zóne studených dažďov, tropickej sprchy a oddýchnite si pri krbe na pohodlných ležadlách.

Účinky saunovania

Pravidelné saunovanie má pozitívny účinok na náš imunitný systém, predovšetkým nás chráni proti infekciám dýchacích ciest. Ďalej má blahodarný účinok na našu pokožku, uvoľňuje nervové napätie, zlepšuje prietok krvi a napomáha detoxikácii nášho organizmu. Prináša psychickú a fyzickú relaxáciu.

Desatoro správneho saunovania:

1. V saune používajte bielizeň určenú na saunovanie (saunovaciu plachtu).
2. Pred vstupom sa dôkladne osprchujte.
3. Po osprchovaní si dôkladne osušte pokožku.
4. Vždy so sebou majte zásteru alebo uterák a z hygienických dôvodov ich podkladajte pod seba.
5. Ak máte pocit pálenia pri dýchaní, dajte s ruky do tvaru striešky a dýchajte do nich. Dýchajte nosom, nie ústami.
6. Po uplynutí odporúčanej doby, resp. pri pocite pálenia vyjdite zo sauny. Dĺžku času stráveného v saune predlžujte postupne.
7. Pot nechajte stekať na zásteru, resp. ho zo ľahko zostrite, pomôžete tým uvoľňovaniu pórov.
8. Zo sauny vychádzajte pomalou chôdzou.
9. Ochladzovanie vykonávajte po každej saunovacej etape. Ochladzujte sa postupne, hlavne zátylok.
10. Saunovanie ukončite odpočinkom v relaxačnej miestnosti a uvoľnenej polohe.

Masáže

KLASICKÁ MASÁŽ
Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva – napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení, v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL
Reflexná masáž chodidiel spočíva v stimulácii reflexných bodov na nohách. Na chodidlách sa nachádzajú nervové zakončenia a ich cielené stláčanie vplýva na všetky orgány ľudského tela, chrbticu, svaly, kĺby, lymfu. Je to metóda preventívna i liečebná, nemá vedľajšie účinky.

RELAXAČNÁ MASÁŽ CHODIDIEL
Relaxačnú masáž chodidiel už oddávna využívali čínski lekári, ktorí tvrdili, že chodidlo je „druhým mozgom“. Stimuláciou jednotlivých bodov na chodidle sa odovzdáva signál príslušnému orgánu, čím je možné ho pozitívne ovplyvňovať. Priaznivé účinky relaxačnej masáže sa obvykle prejavia už pár hodín po masáži.

DORNOVA METÓDA
Dornovu metódu možno považovať za postup, ktorým sa liečia príčiny. Ak je príčina odstránená, miznú aj príznaky. Pri napravovaní nesprávnych polôh stavcov alebo kĺbov sa privedie stavec alebo kĺb do správnej polohy za aktívnej účasti klienta bez nežiaducich vedľajších účinkov. Je veľmi bezpečnou metódou. Klient má možnosť znovu sa dostať prirodzenou cestou do svojho stredu. Pri liečbe je potrebné prijímať dostatok tekutín, aby sa telo očistilo od toxínov, odpadových látok a urátových solí (soli kyseliny močovej). Ideálne je piť pramenitú vodu.

BREUSSOVA MASÁŽ
Masáž dopĺňa Dornovu metódu jemnej manuálnej terapie, pomocou ktorej sú kĺby, stavce a brány energie bezpečne a presne uvedené do správnych polôh. Tkanivá sa masážou uvoľňujú. Často posunuté hrudné a bedrové stavce môžu byť pri nej bezbolestne uvedené do správnej polohy. Pri ischiase, resp. „seknutí“ v chrbtici, býva Breussova masáž obyčajne jedinou metódou, ktorú pacient znesie. Pomocou tejto terapie sa môžu platničky optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou.

HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI-LOMI
Havajská masáž LOMI-LOMI je špecifická striedaním dlhých rytmických ťahov a silnejších tlakov prstami, dlaňami a predlaktím. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolesť, únavu a napätie. Je rytmickejšia a intenzívnejšia než ostatné masáže. Vhodná pre klientov
s dobrým svalovým základom alebo klientov silnejšej postavy. Robí sa na masážnom lôžku s relaxačnou hudbou a za použitia esenciálnych olejov, veľmi jemnými a plynulými technikami využívajúcimi nielen dotyky dlaní, ale i dlhé ťahy predlaktia. Dlhé, jemné ťahy sa plynule a rytmicky striedajú so silnejšími tlakmi, pričom dochádza k hlbokej telesnej aj psychickej relaxácii. Veľmi dobre pôsobí na uvoľnenie svalovej spazmy a bolesti.

MEDOVÁ MASÁŽ
Spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku. Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencii, ako sú onkologické ochorenia, alergie (okrem alergie na med), reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, chronické problémy
s dýchacími cestami a tráviace ťažkosti, chronický únavový syndróm, problémy so spaním, pri regenerácii po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekciách v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti a mnohých iných. Masáž oživuje a detoxikuje organizmus, je vhodná aj pri bolestiach hlavy, pri prevencii a liečbe počiatočných štádií celulitídy, pri problémoch s pleťou.