Chuť z krajiny vychádzajúceho slnka

20. februára 2023

Japonské whisky – jemné a parfumované, s medovou sladkosťou, s tónmi po sherry a kvetoch.

Milovníci whisky vedia, že niektoré z najlepších whisky na svete možno nájsť v krajine vychádzajúceho slnka a že tento destilát je obzvlášť populárny v Japonsku.

Do nášho nápojového lístka sme aj mi pridali jednu z nich.

NIKKA FROM THE BARREL 51,4%

Táto whisky pochádzajúca z Japonska vzniká zrením sladu a obilia. Následným zmiešaním viacerých druhov whisky a ďalším zrením v dubových sudoch prebieha proces v Japonsku nazývaný „manželstvo“. Pri tomto procese vzniká dokonálé prepojenie rôznych whisky, ktoré sú v tomto blende.

Tento jantárovo zlatý blend pochádzajúdzi z destilérky Yoichi, sa vyznačuje svojou výrazne ovocnou arómou s náznakmi korenia.

Má komplexnú a jemnú chuť. Dominujú karamelové cukríky a vanilka, v pozadí cítiť doplnenie tmavou čokoládou a muškátový oriešok.

Dozvuk je dlhý a hrejivý. Výrazne krémove zakončenie je sprevádzané drevitosťou japonských dubov a pikantným ukončením.

 Nikka from the Barrel bola zvolená za najlepšiu japonskú blended whisky mladšou ako 12 rokov pri udeľovaní World Whisky Awards 2007. Zakladeteľom tohto blendu je japonský nadšenec pre whisky Matasaka Taketsuru, ktorý sa tomuto remeslu učil priamo v Škótsku. Nikka´s Oldest Distillery je druhým najväčším výrobcom na japonskom trhu.

"Whisky si ako krásna žena vyžaduje uznanie. Najprv sa pozrieš, potom je čas piť."

-Haruki Murakami - Významný japonský autor románov a poviedok

Neváhajte vyskúšať túto japonskú whisky, ktorá sa medzi milovníkmi whisky okrem svojej kvality preslávila aj tým že dozrieva v už raz použitých sudoch z bourbonu, čo ešte zvýrazňuje jej výnimočnosť.

Nájdete ho u nás pri vašej ďalšej návšteve. Nenechajte si tak ujsť príležitosť ochutnať tento zaujímavý destilát.