Chata pod Soliskom

Známa najmä pre lyžiarov, no zaujímavá aj pre turistu. Väčšina návštevníkov smeruje na toto miesto skôr v zime, keďže sa tu nachádza športový areál s lanovkou a tromi svahmi. Avšak, má čo ponúknuť aj v lete.

Od športového areálu Štrbského plesa vystúpime na Chatu pod Soliskom. Výstup strmým kopcom vám rozbúcha srdce, no po dosiahnutí cieľa si môžete dopriať zaslúžený oddych. Môžete si tu dať napríklad čaj z tatranských byliniek a pokračovať serpentínami ťahajúcimi sa cez strmý kamenistý svah na vrchol Soliska. Odtiaľ uvidíte celú Furkotskú dolinu, Mlynickú dolinu a Štrbské pleso.

Môže sa vám stať, že sa dostanete nad pásmo oblakov. Takýto pohľad je najkrajší pri západe Slnka, keď oblaky hrajú všetkými odtieňmi oranžovej a ružovej. Táto túra je vhodná ako prvá tatranská túra, pretože poskytuje krásne výhľady a v prípade únavy sa môžete zviesť naspäť do Štrbského plesa lanovkou. Druhou možnosťou je na rázcestí pri chate odbočiť na chodník do Furkotskej doliny, pokračovať ním dole až kým sa nenapojíte na Tatranskú magistrálu vedúcu naspäť na Štrbské pleso.