Letné aktivity na Štrbskom Plese – Hotel Panorama Resort

Rezervácia

Letné aktivity na Štrbskom Plese


Člnkovanie na Štrbskom Plese

Člnkovanie na Štrbskom plese, to je vyše storočná tradícia, na plese sa člnkuje viac ako 120 rokov. Po vyše 30 rokoch je člnkovanie na Štrbskom plese obnovené, návštevníci majú tak možnosť zažiť romantickú plavbu s nádhernými výhľadmi na prírodu Vysokých Tatier. Pramice sú pristavené pri novovybudovanom móle s prekrásnym výhľadom na tatranské končiare. Romantiku umocňuje možnosť využitia služieb súkromného veslára.


Veveričí lanový park

Tento adrenalínový park pozostáva z dvoch druhov tratí. Na svoje si prídu aj „veľké veverice“ (dospelí) aj malé veveričky (deti). Trať pre veľké veverice je postavená z 25 lanových prekážok umiestnených na stromoch vo výške cca 5 m, je dlhá 320 m. Obvykle ju „veľké veverice“ zdolajú za 45 min. Počas prelezu si okrem značnej dávky adrenalínu užijete aj výhľad na štíty Vysokých Tatier. Trať „Mini“ pre malé veveričky plnohodnotne zabaví Vaše neposedné ratolesti a vy si zatiaľ môžete oddýchnuť.


MiniTatralandia

Pre deti je pripravený detský park, ktorému neodolá žiadne dieťa. Ratolesti sa môžu zabaviť na viacerých atrakciách, akými sú trampolíny, pretekárske formule a autíčka. Pre najmenších, ktorí sa chcú cítiť ako na Štrbskom plese sú k dispozícii aj lodičky.


Cyklistika

Spoznajte Región Vysoké Tatry zo sedla vášho bicykla. Viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych
obtiažností, určených pre všetkých – rodinky s deťmi, milovníkov horskej a cestnej cyklistiky, športovcov aj začínajúcich cyklistov. Rovinaté trate v podhorí, exponované výstupy až pod najvyššie štíty Tatier, cyklomagistrála vedúca takmer okolo celého pohoria Vysokých Tatier. Cykloturistika je vynikajúcou príležitosťou ako spojiť športový pohyb s bezprostredným zážitkom z prírody.


Turistika

Dominantnou aktivitou lokality Štrbské Pleso je turistika pre rekreačných, ako aj vysokohorských turistov.

Názov trasyDĺžkaKrátke prechádzkyMierne náročné vysokohorské túryNáročné vysokohorské túry

okolo Štrbského plesa 1 hod.
Štrbské Pleso – Jamské pleso a späť 2 hod.
Štrbské Pleso – športový areál a späť 1 hod.
Štrbské Pleso – Trigan (vyhliadkové miesto) a späť 1 ½ hod.
Štrbské Pleso – Chata pod Soliskom a späť 2 ¾ hod.
Štrbské Pleso – vodopád skok a späť 3 hod.
Štrbské Pleso – Popradské pleso a späť 2 ¾ hod.
Štrbské Pleso – Tri studničky a späť 4 ½ hod.
Štrbské Pleso – Jamské pleso a späť 2 ¾ hod.
Štrbské Pleso – Chata pod Rysmi a späť 6 hod.
Štrbské Pleso – Kriváň a späť 7 ¾ hod.
Štrbské Pleso – Kôprovský štít a späť 8 hod.
Štrbské Pleso – Mlynická dolina – Bystrá Lávka – Furkotská dolina 6 ½ hod.

Bungee jumping

Pre záujemcov o adrenalín lokalita Štrbského Plesa ponúka zoskok zo skokanského mostíka K-120. Bungee jumping je vhodná individuálna i tímová aktivita. Záujemci dosiahnu maximálny adrenalín pri minimálnom riziku. Z psychologického hľadiska je zoskok veľmi vážne rozhodnutie o vykonaní niečoho výnimočného.


Nordic Walking

Severská chôdza, je šport, pri ktorom zapojíte celé svoje telo. Pri správnej technike, ktorú Vás náš inštruktor naučí, posilníte vnútorné svaly okolo chrbtice, oveľa účinnejšie zapojíte krvný obeh a Vaše pľúca a kalórie už nebudú spaľovať len dolné končatiny, ale celé telo. Výdaj energie pri severskej chôdzi je oveľa vyšší ako pri bežnej chôdzi, pritom je to aktivita zvládnuteľná i v pokročilejšom veku či pri vyššej váhe, kedy je napríklad beh nevhodný. Vhodné aj pre deti. Zastrešené Slovenskou asociáciou Nordic Walking.